NOČNA IZMENA X

dvorišče Salonit Anhovo, Anhovo, Slovenia





To tag yourself at events, you have to be logged in!


 

Salonit Anhovo, d.d. predstavlja:

 

NOČNA IZMENA X

 

SIDDHARTA, ELVIS JACKSON, TABU, KINGSTON, SLON IN SADEŽ,

ETERNITY, TURN AROUND, SONS

 

Petek, 27. 8. 2010, od 19.30,

na dvorišču Salonita Anhovo, Anhovo

 

ŠE 10 DNI DO NOČNE IZMENE X!

  • AKREDITACIJSKI ZAHTEVKI

 

Letos že 10. Nočna izmena, se bo zgodila na zadnji avgustovski petek, 27. avgusta 2010 v Anhovem od 19.30 dalje. Glasbeno – kulturni dogodek, ki bo letos organiziran že desetič zapovrstjo, je postal tradicionalna oblika druženja mladih in vseh ljubiteljev dobre zabave ob koncu poletja, na katerem so se v preteklih devetih letih zvrstile številne znane slovenske glasbene skupine. Letošnja Nočna izmena bo glede na nabor izvajalcev nekaj res posebnega, posledično pa se obeta res vrhunska zabava ob 10. obletnici festivala!

 

Letos bo presežkov veliko - na Salonitov oder se vračata skupini Siddharta in Elvis Jackson, ki sta nastopili že na prvi Nočni izmeni, poleg njih pa nas bosta podžgali tudi skupini Tabu in Kingston. Za ogrevanje bosta poskrbela izjemna Slon in Sadež, ter skupine Eternity, Turn Around in Sons. Dogodek bo začinjen tudi s presenečenji, kot se za jubilej spodobi.

 

Tako, kot je že vsa leta v navadi, bo tudi letos organiziran brezplačni avtobusni prevoz iz Nove Gorice, Tolmina in Kanala na prizorišče (in nazaj, seveda).

AKREDITACIJSKI ZAHTEVKI

 

Rok za oddajo akreditacijskih zahtevkov je do vključno ponedeljka, 23. 8. 2010, na spodaj omenjeni e-mail naslov.

 

PREDSTAVITEV NASTOPAJOČIH:

 

SIDDHARTA, ena največjih skupin na slovenski glasbeni sceni, je nastala leta 1995.. Skupina je tako rekoč v trenutku postala senzacija ali celo slovenski fenomen. Prvenec »Id« je dosegel platinsto naklado. Njihovi odrski nastopi so dali plošči novo dimenzijo. Po nastopu na festivalu Rock Otočec so se Siddharta umaknili iz javnosti in se konec leta 2000 zaprli v studio, kjer so v popolni izolaciji delali nov album. »Nord« je uradno postal najhitreje prodajani domači izdelek v zgodovini Slovenije. Do danes je bilo prodanih preko 30.000 izvodov. Turneja na kateri so bile razprodane celo največje športne dvorane je trajala 14 mesecev in se 16. junija 2002 zaključila z izjemnim koncertom v ljubljanskih Križankah ob podpori Simfoničnega orkestra RTV Slovenija.

 

Mesec dni po izidu albuma »Rh-», so Siddharta otvorili turnejo s koncertom, kot ga Slovenija še ni poznala. Siddharti je na stadionu uspelo, kar pred njimi ni še nikomur. Koncert je bil označen za dogodek leta 2003 (med drugim je zanj skupina Siddharta prejela nagrado Viktor za posebne dosežke v letu 2003), DVD s posnetkom koncerta je bil po izidu albuma »Rh-» najtežje pričakovani izdelek skupine.


Uspeh leta 2005 je bil zaokrožen v mesecu novembru, ko so v Lizboni na Portugalskem prejeli svojo prvo MTV-jevo nagrado EMA za najboljšega izvajalca.
S ploščo »Petrolea« bi lahko rekli, da se je Siddharta vrnila »v garažo« in se približala svojim začetnim zvokom. Jeseni 2006 so odigrali veliko dvoranskih nastopov.

 

Štiri leta po vrtoglavem koncertu na stadionu so v nabito polni ljubljanski Hali Tivoli izvedli »Maraton« - v dobrih petih urah so izvedli vseh 56 doslej izdanih skladb. Lani januarja so se odpravili v Los Angeles, kjer so s producentom Rossom Robinsonom posneli že šesto studijsko ploščo »Saga«, ki je izšla konec novembra 2009 in ki po ameriški izkušnji in zaradi odlične ekipe zveni fenomenalno! S svežim vetrom v jadrih in neverjetno zagnanostjo nove ekipe je skupina, zdaj petčlanska in brez saksofona, pripravljena na obetajoče se nove podvige.

 

ELVIS JACKSON svoj lasten glasbeni izraz skozi desetletje razvija ob spremljavi ska, punk, hard core, reggae in metal vplivov. Združili so se leta 1997, od takrat dalje pa so poznani po živahnih, nepozabnih nastopih, ki odsevajo veliko pozitivne energije. Po dveh uspešnih letih intenzivnega koncertiranja je leta 1999 sledila izdaja prvega albuma, leto kasneje še izdaja dugega ter leta 2003 tretjega albuma. Za četrto ploščo »Against The Gravity« so sodelovali s producentom Billom Gouldom (basistom skupine Faith No More), ki se je skupini pridružil v studiu RSL, albumu je prepoznaven pečat vtisnil priznan studijski tehnik Rich Veltrop, master pa je delo prekaljenega Johna Cunibertija. Skupina se na omenjenem albumu predstavlja kot dozorela in tehnično izjemno dovršena. Pesmi so večplastne, energične in dinamično igrive, po drugi strani tudi sofisticirano melodične. Teksti so bodisi socialno in družbeno kritični bodisi refleksije in občutki iz življenja okrog nas.

 

TABU so bili ustanovljeni maja 1998. Leta 2000 je skupina podpisala pogodbo z založbo Menart in izdala svoj prvenec »Tabu«, ki se z megahiti katapultira na vrhove vseh lestvic in na velike odre, kjer se skupina prikaže v svoji pravi luči – kot vrhunski odrski band, ki s svojo 110% energijo nikdar ne razočara publike. Leta 2002 jim založba Menart podeli priznanje za odkritje leta, ki ga že naslednje leto upravičijo z nominacijo za najboljšo rock ploščo leta ter z Zlatim petelinom za debitanta leta. Istega leta prejmejo tudi zlato ploščo za debitantski album.


Poleti 2002 se skupina za mesec in pol odpravi na snemanje svojega drugega studijskega albuma »Male nore ideje« v ranjeni Mostar. V letu 2003 prejmejo za ta album zlato ploščo in kmalu zatem tudi nominacijo za Viktorja popularnosti. Uspešno koncertiranje ter promocija albuma je leta 2004 kmalu nagrajena s Platinasto ploščo. Leta 2004 posnamejo že tretji studijski album z naslovom »Lun(LaGun« in izdajo dokumentarni DVD »Divje s Tabuji«, na katerem so zbrani vsi pomembnejši trenutki od nastajanja 2. albuma dalje. Svež glasbeni prepih v skupini se z novo pevko Tino začne uresničevati v novih skladbah in do izida četrtega albuma »42« Tabu izdajo že štiri single. Za snemanje albuma »42« se Tabu znova napotijo v Mostar. Material je tekom poletja posnet in 26. novembra lani je končno izšel težko pričakovan izdelek.

 

Skupina KINGSTON iz Idrije je ena najbolj priljubljenih slovenskih glasbenih skupin, vsekakor pa tista, ki da poseben pečat vsaki pravi zabavi. Pozitivna energija, izjemna karizma na odru, kakovost izvedbe glasbe in uspešnica za uspešnico so glavne karakteristike, ki Kingstone v samem vrhu držijo že polnih 15 let delovanja. Tako so pravzaprav posebnost slovenske glasbene scene. Od leta 1994 pa do danes so izdali šest plošč, od katerih so tri dosegle zlato naklado, kar tri pa so postale platinaste. Za sabo imajo lepo število hitov. Na njihovih koncertih in zabavah po vsej Sloveniji tako prepeva z njimi staro in mlado. So tudi nepogrešljivi zabavljači na absolventskih izletih na Kreto, kjer pripravijo do norenja vse prisotne ne glede na to, katero zvrst glasbe sicer kdo posluša. Skladbe pa po nepisanem pravilu postajajo himne izletov. Kingstoni še vedno veljajo tudi za enega najbolj koncertno aktivnih glasbenih kolektivov in letno opravijo več kot 100 koncertov, kar ob dejstvu, da jih odlikuje kombinacija kakovosti in niza uspešnic niti ni presenetljivo.

 

SLON IN SADEŽ se spoznata kot Jure Karas in Igor Bračič v okviru impro-gibanja v ljubljanskem KUD-u FP. Poleti 2001 se kot člana gledališke skupine Elephant and a fruit udeležita gostovanja v Liverpoolu, po vrnitvi domov pa samostojno, (kot duet) pod poslovenjenim (in »poslonenjenim«) imenom v okviru festivala Ana Desetnica, izvedeta svoj prvi glasbeni performans – komad Reper. Inspirirana z aktualnimi politično-družbenimi dogajanji, jeseni istega leta spišeta in posnameta pesem »Taliban Reggae«, ki dobesedno obkroži svet in postane internetni hit svetovnega formata (Mp3). Plošča »Kabáre«, mešanica glasbenega albuma in radijske igre je izšla leta 2003 pri Celi Pametni Založbi. Zaradi vse bolj pogostega nastopanja pred vse večjim občinstvom, januarja 2004 ustanovita rokenrol bend Slon'n'Sadež s katerim izvajata svoje pesmi v bolj rokerski preobleki. Posnameta tudi naslednja dva albuma: »Komercialne Pizde« (Cela Pametna Založba, 2004) in »Štafeta Mladosti« (Založba Kaset in Plošč RTV Slovenija, 2005), na kateri se poleg pesmi, ki sta jih napisala posebej za to oddajo, pojavljajo tudi skeči in inserti različnih likov iz te oddaje. Priznanje za svoje delo sta dobila tudi v obliki nagrade Viktor za obetavno medijsko osebnost leta 2005. Leta 2006 preformirata rokenrol kvartet v sekstet. V letih 2008 in 2009 poskrbita za scenarij in vodenje dveh podelitev medijskih nagrad Viktor.

 

V Anhovem se torej tudi ob letošnjem koncu poletja obeta najboljši žur!