Severity: Notice
Message: Undefined property: stdClass::$drzava_en
Filename: views/dogodek.php
Line Number: 82
Backtrace:
File: /var/www/clients/client1/web1/web/application/views/dogodek.php
Line: 82
Function: _error_handler
File: /var/www/clients/client1/web1/web/application/controllers/Napovednik.php
Line: 121
Function: view
File: /var/www/clients/client1/web1/web/index.php
Line: 292
Function: require_once
32.OBLETNICA AKC METELKOVA MESTO
Predskupina: Lim Smrad in Žila
Dve generaciji ljubljanskega punka na 32.obletnici AKC Metelkova mesto
Ob obletnici AKC Metelkova mesto na oder Gala Hale prihajata dve zasedbi, ki vsaka na svoj način predstavljata moč in kontinuiteto domače punk scene – od hardcore začetkov do današnjega angažiranega hrupa.
Legendarna ljubljanska punk skupina NIET, ustanovljena leta 1983, je ena najpomembnejših silnic slovenskega in nekdanjega jugoslovanskega alternativnega glasbenega prostora. Svojo pot so začeli kot del prodorne hardcore scene zgodnjih osemdesetih, s komadi, ki so redko presegali minuto, a so zadeli naravnost v srž. Že s prvencem Depresija so postavili ton – mračen, brezkompromisen, poln dvoma in besa.
Septembra 1984 so z nastopom na Novem rocku med publiko sprožili takšno evforijo, da se je zaščitna ograja dobesedno sesula. Kaseta Srečna mladina je postala najbolj presnemavana izdaja v zgodovini slovenskega rocka. Lep dan za smrt, Vijolice, Februar, Sam … pesmi, ki niso zgolj preživele čas, temveč so ga zaznamovale.
Tudi po Habičevi smrti, razpadanjih, vrnitvah in preobrazbah – od akustičnega projekta Izštekani do konceptualnih albumov kot Trinajst ali sodelovanja v punk-muzikalu Rokovnjači – NIET ostajajo aktivni in brezkompromisni. V vsakem desetletju znova dokazujejo, da njihova glasba ni nostalgija, ampak nuja na sceni.
Ogrevali bodo Lim Smrad in Žila, ljubljanski “hoch pank” trio, ki se je v zadnjih letih izkazal kot eden zanimivejših glasov mlajše generacije. Z EP-jem Svobeda (2021) in nadaljevanjem Isti (2024) ustvarjajo punk, ki ne posnema preteklosti, ampak jo parafrazira – z jezikom današnjega časa, domačih sobnih studiev, socialnih mrež in politične tesnobe. Lim Smrad in Žila niso le novi obrazi na sceni – so opomnik, da punk ni nikoli bil forma, ampak drža.
Music policy: punk
Vstopnina: 15 € earlybird – RAZPRODANO, 20 € predprodaja mojekarte.si, Gala hala na prireditvah), 23 € na dan koncerta
Koncert je sicer napovedan za Letni vrt Gala hale, vendar bo v primeru slabega vremena potekal v dvorani, zato ne odlašajte z nakupom vstopnic.
Fb dogodek >>