Rock proti drogam 04

Neznana lokacija, N/A, Slovenia




To tag yourself at events, you have to be logged in!


Letos bo že sedmič zapored potekal glasbeni festival z naslovom Rock proti drogam. Odvijal se bo 3. decembra v dvorani na Primskovem v Kranju, od 19.00 dalje. Namen festivala je opozoriti mladino na nevarnost uživanja škodljivih substanc ter na zdrav način zabave povabiti tudi tiste, ki so že malce zašli na »kriva pota«. Festival pripomore tudi k oživitvi mladinske kulture (predvsem glasbene), ki jo Kranj potrebuje.

Rock proti drogam so do sedaj obiskale že mnoge odmevne rock skupine iz Slovenije in tujine (Plexus (NL), Colour My Dreams (D), Let 3 (HR), Hladno pivo (HR), KUD Idijoti (HR), Eyesburn (SčG), Elvis Jackson, Cancel, Zaklonišče prepeva, Tinkara Kovač, Demolition Group, Daddy's Pudding, Spiritual Pyrotechnics, Dicky B. Hardy, Racija, Ego Malfunction, Sarcom, Res Nullius, Kaoz, MetalSteel, Corkscrew, Stratus, PsychoPath,...), vsako leto pa se občinstvu predstavijo tudi mlade lokalne skupine kjer naredijo svoje prve glasbene korake.

V sklopu festivala bo v ob 11h dopoldan v kinu Storžič organizirano tudi predavanje na temo škodljivosti drog. Ogledu slovenskega filma Slepa pega bo sledil klepet z mlado režiserko filma Hanno A. W. Slak. Pogovor bo povezoval Pižama. Za izvedbo bo poskrbel Art Center, zavod za kulturo mladih iz Kranja, v sodelovanju z Zavodom za droge RS in LAS Kranj.

Na Rock proti drogam 2004 bodo nastopili: Srečna mladina, Anavin, Leaf-fat ter tri skupine iz Kranja: Moonart, April Never To Be Seen in Smart Disaster.

Ker prireditev kot taka potrebuje veliko podpore, so se odzvali: Klub študentov Kranj, MO Kranj, Adria Airways, Mladi za Kranj, Art Center, Center za socialno delo in Rock bar Downtown.

Medijski sponzor: RockOnNet

Organizatorja prireditve Novi klub ljubiteljev glasbe in Art Center, zavod za kulturo mladih tako, pozivata, da napravimo korak naprej v boju proti drogi, in dokažemo, da lahko »norimo« brez nje!


Skupine, ki bodo letos sodelovale na Rock proti drogam 2004 so:

APRIL NEVER TO BE SEEN
April Never To Be Seen, emo/nu-metal/core zasedba iz Kranja, je bila ustanovljena aprilu 2004, sestavljajo pa jo člani nekaterih že preverjenih lokalnih bendov: Andy Love (God Scard, ex-Backlash), Jerry Sugarghost (ex-Backlash) in Mr. Hellstick (Gwynn Ap Nudd, ex-Backlash). Stvari so hitro stekle, vendar je kmalu odšel vokalist in soustanovitelj skupine. Poletje sta potem Andy in Jerry izkoristila za pisanje novega materiala, ki so ga kasneje skupaj z bobnarjem še dodelali. Vokal pa je sedaj prevzel Andy, ki prisega na melodično petje, kar ob agresivnem prepletanju nu-metala, hardcora in mosh delov predstavlja svojevrstno kombinacijo, ki jo v svetu zastopajo skupine, kot naprimer Avenged Sevenfold, Killswitch Engage, Caliban, 36 Crazyfists itd. Skupina pa je ena prvih pri nas, ki se približuje temu trenutno precej priljubljenemu glasbenemu trendu.

Andy Love (bas,vokal)
Jerry Sugarghost (kitara)
Mr. Hellstick (bobni)

Kontakt: andy_scard@yahoo.com

SMART DISASTER
Skupina Smart Disaster je nastala ob koncu poletja leta 2003. Fantje prihajajo iz okolice Kranja. Večina članov je prvič prijela v roke svoje inštrumente le nekaj mesecev prej. Začeli so s preigravanjem komadov starih in pa tudi novejših punk-rock skupin, počasi pa so začeli svojo energijo vlagati tudi v prve lastne skladbe. Svojo glasbo uvrščajo med punk-rock in alternativni rock. Odkar so osvojili prve osnove, iščejo koncerte in si nabirajo novih izkušenj.

Marko Lanz (kitara, vokal)
Nejc Tepina (kitara, vokal)
Dane Lukan (bas)
Jure Repnik (bobni)

Kontakt: smartdisaster@gmail.com


APRIL NEVER TO BE SEEN
April Never To Be Seen, emo/nu-metal/core zasedba iz Kranja, je bila ustanovljena aprilu 2004, sestavljajo pa jo člani nekaterih že preverjenih lokalnih bendov: Andy Love (God Scard, ex-Backlash), Jerry Sugarghost (ex-Backlash) in Mr. Hellstick (Gwynn Ap Nudd, ex-Backlash). Stvari so hitro stekle, vendar je kmalu odšel vokalist in soustanovitelj skupine. Poletje sta potem Andy in Jerry izkoristila za pisanje novega materiala, ki so ga kasneje skupaj z bobnarjem še dodelali. Vokal pa je sedaj prevzel Andy, ki prisega na melodično petje, kar ob agresivnem prepletanju nu-metala, hardcora in mosh delov predstavlja svojevrstno kombinacijo, ki jo v svetu zastopajo skupine, kot naprimer Avenged Sevenfold, Killswitch Engage, Caliban, 36 Crazyfists itd. Skupina pa je ena prvih pri nas, ki se približuje temu trenutno precej priljubljenemu glasbenemu trendu.

Andy Love (bas,vokal)
Jerry Sugarghost (kitara)
Mr. Hellstick (bobni)

Kontakt: andy_scard@yahoo.com



MOONART
Pet članska zasedba Moonart iz Kranja igra na svojo noto od leta 2000. Že od vsega začetka se poglablja le v avtorsko glasbo. Z melodičnimi rifi kitare, plesom prstov po klaviaturah ter z globokimi vokali ustvarjajo harmonijo resničnega. Brez pretvarjanj, obžalovanj, odrske modne piste ter prsatih žensk odigrajo tisto kar je najbolj pomebno. Sicer je skupina leta 2002 zmagala na natečaju Zlata deka in na Loka fest-u. Leta 2003 jih bobnar pošlje na »luno«, leto kasneje končno dobijo novega, potem pa klaviaturistka napove odhod v tujino za leto 2006.

Mare Bogataj (solo&ritem kitara)
Kaja Draksler (klaviature, back vokali)
Tomaž Štular (vokal)
Gašper Medved (bas)
Aleš Rozman (bobni)

Kontakt: johnny_stu@yahoo.com



LEAF – FAT
Skupina Leaf–fat prihaja iz Ljubljane, letošnjega februarja pa je minilo 2 leti odkar so fantje prvič prijeli za svoje instrumente v tej zasedbi. Glasba skupine temelji na punk-rocku, vendar vse pogosteje zahajajo tudi v emo vode.
Glasbena pot jih je v teh 2 letih vodila po veliko koncertih tako po Sloveniji kot po tujini in tako imajo za mlado skupino za seboj že kar precej glasbene kilometrine. S tem pa si nabirajo izkušnje in lahko razvijajo svoj stil se globlje. V mesecu marcu je skupina posnela videospot za pesem »Winter Song«, ki je dobil dober odziv gledalcev, v mesecu juliju, pa se se skupina zaprla v studio in pričela z snemanjem svojega prvenca, ki ga lahko pričakujemo proti koncu leiošnjega leta.

Robert Šercer – Sherro (vokal)
Matej Avsenak Ogorevc – Kenny (kitara, back vokal)
Miha Kraševec – Crash (kitara, back vokal)
Miha Medved – Medo (bas)
Jaka Skočir (bobni)

Kontakt: zigapapuc@email.si
http://www.leaf-fat.com


ANAVRIN
Skupina Anavrin je nastala avgusta 1999, in sicer na pobudo Damirja (vokal) in Mateja (bobni). Fantoma so se počasi pridružili še ostali člani, po nekaj zamenjavah je danes zasedba popolna in šteje 7 članov:
Anže Hvale – kitara
Damir Lisica – vokal
Matej Selan – bobni
Marko Lavrič – kitara
Anej Kočevar – bas
Gašper Sekolonik – klaviature
Grega Nahtigal – saksofon.
Že od samega začetka je skupino gnala predvsem želja po ustvarjanju avtorske glasbe, ki so jo fantje že po nekaj mesecih delovanja skupine predstavili ožjemu krogu prijateljev, kasneje pa je skupina nabirala (nujno) potrebno kilometrino po vsej Sloveniji. Dober odziv občinstva je dal dodano motivacijo za trdno delo, ki se je kasneje tudi obrestovalo.
V tistem času so bili fantje močno usmerjeni k svojemu največjemu cilju - posneti svoj prvenec in ga podkrepiti z videospotom, nato pa ga predstaviti širšemu slovenskemu občinstvu, kar je kasneje tudi sledilo.
7 članov = 7 različnih karakterjev = 7 različnih glasbenih okusov, in prav tem je čar skupine Anavrin, da fantje kljub svoji raznolikosti najdejo kompromis, ki združuje njihovo glasbo v neko celoto in tako tvori značilni Anavrin »sound«. Pravzaprav bi lahko rekli, da ima vsak član svojo posebnost, s katero se izraža v glasbi. Pri ustvarjanju je vsem pomemben zgolj »…feeling, feeling k dogaja…« (citat iz Orkan), tako da se fantje ne radi žanrsko opredeljujejo, kajti v njihovi glasbi se čuti prisotnost modernega rocka in prvine grunge, funk, ska in pop zvrsti.
Začetek leta 2003 je pripeljal skupino pred nov izziv – posneti prvenec. Producenta Matej Wolf (studio H3O+, Kranj) in Drago Popovič (studio Garbage, Ljubljana) sta poskrbela, da je skupina celo leto »ožemala« svojo energijo, ki je vidna v vseh 14-ih skladbah. Končni izdelek tako prepričal odgovorne pri založbi Nika Records, ki jih je vzela pod svoje okrilje. Kot zanimivost lahko povemo, da so mastering plošče opravili na Švedskem, v rokah istih strokovnjakov, ki sodelujejo s svetovno znanimi skupinami – Rammstein, The Cardigans…. Prvenec, slikovito in osvežilno poimenovan Juice!, pomeni tudi začetek preboja skupine na glasbeno sceno, vse skupaj pa skupina podkrepila s singlom »Mi Laže V Obraz«, za katerega je posnet tudi videospot v režiji Janija černeta. Kratko… jedrnato… power, kar se za prvi singel tudi spodobi, prepričljiva pa je tudi njegova sporočilnost, primerna za čas v katerem živimo, saj spretno razkriva pokvarjenost in lažnivost današnjega sveta.

Kontakt: jani.cerne@siol.net
http://www.anavrin.org


SREčNA MLADINA
Vlado Mihajlovič - kitara, vokal
Andrej Zavašnik - bobni, tolkala, vokal
Tim Kostrevc - sax, klaviature, vokal
Peter Dekleva - kitara, klavir, vokal
Prva zasedba Srečna mladina se pojavi leta 1993 v Ljubljani. Ime prevzame po pesmi legendarnega slovenskega punk banda Niet in punk je smer, ki jo takrat igrajo. Originalna postava je: Vlado Mihajlovič - kitara, Jure Pohleven - kitara, Janez Prašnikar - bas, Miha Majcen - bobni in Jure Fortuna - vokal. Prvi koncert imajo na OŠ Vita Kraigherja, skupina pa v tem času deluje bolj za zabavo kot kaj drugega.
V juniju 1994 se tri dni pred koncertom v Kud-u France Prešeren zbere nova Srečna Mladina, Vlado Mihajlovič na basu/kitari, Tomi Demšer na bobnih, Marjan Sajovic na kitari/vokalu in Matjaž Smolinsky na vokalu/basu. Do koncerta sestavijo tri komade in uspešno ' debitirajo'. Dan kasneje se vloge na inštrumentih malce pomešajo, bendu se pridruži Andrej Zavašnik z bobni, Tomi se prestavi na bas. V tej zasedbi ostanejo eno leto in odigrajo dober ducat koncertov, ter posnamejo svoje prve (demo) posnetke na Radiu Študent.
Leta 1995 se spet začnejo dogajati spremembe. Sajovic in Demšer gresta v vojsko, maja, ko prideta iz nje, pa je bend samo še trio: Mihajlovič, Zavašnik in Demšer, ki poleg basa prevzame še mikrofon. Poleti začnejo pripravljati material, avgusta pa se jim pridruži Tim Kostrevc (takrat še član funk-metal benda Left Egg) s saxofonom. Glasba začne postopoma uhajati punk okovom in počasi preide v bolj pop-punk-rock vode. Septembra posnamejo demo, ki januarja 1996 izide na kaseti pod imenom "Eko alter (tenstan krumpir je kul)"; snema in miksa Žare Pak (ki je, kot se je kasneje zvedelo, imel prste zraven tudi pri neki plošči Niet-ov). Bend nato kaseto, kolikor je to mogoče, promovira na prizoriščih širom Slovenije. Kasete, mimogrede, ni več mogoče dobiti.
Maja 1996 novi član postane Tadej Markelj alias Dado Sheik na vokalu, sicer član takratne rap zasedbe Garbage Enemy (odkoder se kasneje rekrutira tudi Matjaža Koširja alias M. Animal, ki pomaga s svojimi snemalnimi, manedžerskimi in bobnarskimi sposobnostmi). S tem postaja vedno bolj jasno, da se fantje počasi poslovljajo tudi od t.i. eko-altra. Glasba je v tem trenutku nekakšna rap-psiho-jazz-metal mešanica (kot jo sami poimenujejo).
Leta 1997 Srečna mladina končno nastopi tudi na 'prestižnem' Novem rocku, prejme obilo pozitivnih kritik (z izjemo Marjana Ogrinca), ter posname naslednjo ploščo "Đa Balkan Rasa". Ta, z zamudo kakopak, izide 27. februarja 1998. Na njej kot kitarist gostuje tudi kasnejši član Peter Dekleva (takrat še član skupin Rože in Fetlock). Ploščo snema Maži, miksa pa jo je zopet Žare. Izdelek kritike pusti bolj ali manj hladne, skupina pa začenja dobivati bolj underground občinstvo.
Januarja 1998 Srečna mladina prvič nastopi v tujini, v avstrijskem Kirchberg-u, marca pa dobre nastope krona z nagrado Maršev Gojzar za "debitante" leta. Postane tudi zadnji bend, ki ja igral na Zgaga festivalu. Julija se še drugič odpravi v tujino, tokrat v Bugojno (BiH), in tam kot predstavnik Slovenije nastopi na festivalu "Skup rokera bivše Jugoslavije". Oktobra izide kompilacija "Drž'te jih! To niso Niet!!!", kamor ima skupina čast prispevati priredbo pesmi po kateri je dobila ime.
Med čakanjem na založbo skupina postaja manj aktivna, zato ostaja več prostora za druge projekte. Zava igra z bendoma Skor in Trije puhalci, posname tudi bobne za plošči Raj ansambla Prisluhnimo tišini in Nothing's safe kolektiva Very Used Artists; Peter igra v spremljevalnem bendu Tinkare Kovač, nekaj časa tudi Anike Horvat, in v bendih Sausages in Good Stuff; Tim sem ter tja gostuje (Rambo Amadeus, Siti hlapci); Vlado se bolj posveča gibanju Street Explosion; Dado pa deluje s skupinama Skate Posers in Happy Generated People… Marca in aprila '99 Vlado, Zava in Peter odigrajo slovensko turnejo z beograjskim raperjem Voodoo Popeye-om (kot nj. spremljevalni bend), ki požanje zelo dobre kritike. Vendar pa se še vedno z nobenim založnikom ne uspejo dogovoriti za naslednji izdelek. Zadnji koncert pred začasnim nenastopanjem Srečna mladina odigra 24. septembra 2000.
Decembra 2000 bend zapusti Dado Sheik. Ostali člani ne odnehajo, od januarja do maja 2001 intenzivno vadijo, ustvarjajo nove melodije, vmes pa nekajkrat gostujejo z živo background glasbo v predstavi "Krst pri šestici" Dejmo stisn't teatra. V zaklonišče, kjer vadijo, začnejo prihajati klaviature, tolkala, … in zvok se spet spreminja … Julija se odpravijo v studio, kjer posnamejo 13 kompozicij, nekaj neposnetih še iz časov Dadota v novi preobleki, nekaj povsem novih. Snema Rok Podbevšek, do Januarja 2002 leta pa se posnetki miksajo pod taktirko Julija Zornika, ki kot producent debitira.
Aprila 2002 luč sveta zagleda videospot Pop - Muzik, maja 2002 se po skoraj dveh letih nenastopanja začne promocija nove plošče z/brez imena Srečna mladina.
Junija bend zapusti dotedanji basist Tomi Demšer, zamenja ga Anže Langus, spremljevalni basist Tinkare Kovač, član projekta Half Naked, studijski glasbenik za različne izvajalce (Sestre, Make Up 2, ...), nekoč član Babewatch. Z novim nabojem Srečna mladina poleti odigra na nekaj festivalih, jeseni pa na klubskih prizoriščih ... Konec leta tv mlinčke zadene drugi spot za skladbo T.t.r., t.t.r., t.t.r..
Leto 2003 se začne zelo produktivno, skupina koncertira po različnih koncih Slovenije. Junija skupino zadene Bumerang za prodor leta, kmalu zatem pa sveta luč zagleda tretji - finalni spot iz zadnje plošče z imenom Roller-roller - v živo iz placa, kjer vadijo. Od avgusta naprej se začne v studiu 100 s producentom Julijem Zornikom pripravljati material za mini-ploščo posvečeno 10. obletnici benda, vmes pa odigrajo koncerta v BiH in SičG, ki sta kot kaže temelj za naprej...
Aprila 2004 basist Anže Langus zaradi časovne prezaposlenosti zapusti skupino, nadomesti ga Gašper Gantar (Escape). 28. junija izide nova plošča 10. letnik in videospot za skladbo Bob'Street. Plošča vsebuje 7 skladb, priredb iz 50-ih in 60-ih let, ter priredbe lastnih komadov iz prejšnje/naslednje plošče in 35 minutni dokumentarec o prvih desetih letih.