V KLUBU K4 TA VIKEND PODIRAMO ŽANRSKE STENE
Macole v petek vihtita Icicle & Kasra, v soboto pa Dolby Anol
LJUBLJANA – V Klubu K4 se bodo ta vikend tresle stene! V petek, 20. marca, jih bosta zamajala Icicle in Kasra, ki nam bosta postregla dvojno dozo s technom cepljenega globokega drum'n'bassa na večeru Lick.Weed Grooves. V soboto, 21. marca, pa jih bo do konca podrl Dolby Anol, škotski prvak mutirane in žanrsko zapacane elektro-nike na večeru Sindikat.
Lick.Weed Grooves tokrat prinaša zanimivo kombinacijo prodornega novinca in uveljavljenega veterana. Prvi je seveda Icicle in drugi Kasra. ICICLE velja za nizozemskega wunderkinda, ki se je v neverjetno kratkem času prebil v ospredje deep/tech-funk/liquid srenje. V komaj dveh letih smo dobili izjemno bogat katalog njegovih izdaj za prestižne založbe, z novim letom pa se je preselil v London, kjer končuje album za Frictionovo založbo Shogun, s katero je pred kratkim začel ekskluzivno sodelovanje. KASRA je veteran drum 'n' bassa in eden tistih izvajalcev, ki se ne izpostavlja, a je hkrati prispeval levji delež pri ohranjanju zdravja scene. S svojo založbo Critical že vrsto let uspešno promovira bolj deep in techy zvok dnb-ja ter izdaja najbolj profilirane izvajalce žanra (Loxy, Q Project, Marcus Intalex, Calibre, Break). Producirati je začel precej pozno, a nanizal uspešna sodelovanja, med drugimi z D Kayem, Cyantificom in Logisticsom, nazadnje pa je z Lomaxom posnel komad Warrior. Založba Critical je do danes izdala že skoraj 40 singlov in dva albuma z naslovom All Sounds Electric – drugi del je izšel pred nekaj meseci.
Gostoma se bosta na velikem flooru ob bok postavila domača Borka (Code.EP) in Sunneh (Souless), na malem funk&breaks flooru pa se bodo zvstila pisana druščina v postavi Ozo (Code.EP), Mique (Multipraktik), Dado (Code.EP) ter Rocca (Adultmusic, Import).
Vstop: 7, 9 in 10 EUR
Za tokratni sobotni večer si je famozna ekipa Sindikata postavila hipotezo: Remiks je novi original. In original je novi remiks. Tekom večera jo bo nedvomno uspelo potrditi DOLBY ANOL-u, škotskemu prvaku mutirane, žanrsko zapacane eklektronike, v kateri je napaka del sistema, v kateri so tujki prej pravilo kot izjema, v kateri beat ali kitara, distorzija ali melodija ni dilema. Dolbyjevi lepljivi prsti so oplazili prenekateri žlahtni original, v registru z remiksom okuženih imen pa so se, med drugimi, znašli Atomizer, Chromeo, Errors, The Futureheads, Gossip, Kings Of Leon, Shadow Dancer, The Teenagers in Tronik Youth. Žanrski puritanci so vihali nosove in da opraviči svoj obstoj se je Dolby Anol lotil lastnih originalov. A mutant kožo menja, krvi pa ne, in tako so njegovi EP originali prejkone mešanci, na katerih je elektro cepljen z acid housom, križan z novim valom in oplemeniten s technom. Med zadnjimi izdajami izstopa nalezljivi EP Puppies, ki gre v svoji nečistosti tako daleč, da se pusti remiksati drznemu znanilcu sprememb, švedskemu producentu Blende, ter poosebitvi njujorškega kula, programerju, glasbeniku in zbiralcu starih sintetizatorjev Kap10Kurtu ... Heeeja. Heeeji. Remiks teče, naj še teče kri!
Na velikem flooru nam jo bo, poleg gosta, puščala celotna zasedba Sindikata (CASIOp, Emulgator, Dečko z vlečko), na malem flooru pa bo gostovala hrvaška ekipa Blitz Kidz, ki jo sestavljajo Mixel, Iva Starkova in Bakka.
Vstop: 7, 9 in 10 EUR
SWEET 13 z DOLBY ANOL
1. Od kod prihajaš in kako si se začel ukvarjati z glasbo? Si poklicni glasbenik ali se z glasbo ukvarjaš v prostem času?
Sem iz Glasgowa, mesta, ki ima enkratno glasbeno sceno. Začel sem v bandih in potem napredoval v plesno glasbo. Zadeva se je zgodila čisto organsko.
2. Kje in kako živiš zdaj in ali se tvoje okolje (mesto, država) odraža v tvoji glasbi?
Še vedno živim v Glasgowu. To je mesto z res pisano glasbeno zgodovino, ogromno ljudi počne zelo raznolike stvari in greš v lokal, kjer se zbirajo glasbeniki, se začneš pogovarjati z ljudmi, odkriješ novo skupino, za katero še nikoli nisi slišal, in evo, zadeva vpliva na tvoj stil. Rekel bi, da Glasgow pomaga glasbenikom, da so eklektični.
3. Ali si šolan glasbenik?
Ja, včasih sem celo učil klavir in trombon, že od malih nog sem igral tudi v različnih orkestrih.
4. So te starši podprli, ko si začenjal z glasbeno potjo?
Moji starši še vedno ne razumejo prav dobro, da je nekdo lahko poklicni glasbenik. Malo sta pač staromodna in zdi se jima, da bi si moral najti normalno službo. Če bi jima kdaj dovolil slišati Dolby Anol, dvomim, da bi jima bil zelo všeč.
5. Ali slediš trendom (glasba, moda,...) in ali se v tvojem glasbenem stilu odražajo trenutni trendi?
Rad bi mislil, da si ne prizadevam slediti trendom. Vedno znova ugotavljam, da moji najljubši izvajalci postanejo tisti, ki so si izoblikovali svojo nišo in svoj zvok ter so ob tem še vedno zelo uspešni. A vsake toliko časa pride mimo kakšen trend, ki je slišati tako dobro, da si enostavno ne moreš pomagati, da mu ne bi "sunil" kakšne synth linije.
6. Katera država oziroma glasbena scena je, po tvojem mnenju, trenutno najbolj kreativna?
Nisem gotov, a ker sem iz Velike Britanije, se mi zdi, da ima velikanski vpliv na splošno, globalno glasbeno sceno. A na področju plesne glasbe so Francozi tisti, ki prestavljajo meje in hkrati s tem služijo ogromno denarja.
7. Najljubši album vseh časov?
Add n to (x) – " Add insult to injury".
8. Zakaj je/so tvoj/i najboljši prijatelj/i tvoji najboljši prijatelj/i?
Ker me prenašajo, ko sem pijan in tečen, in so naslednji dan še vedno moji najboljši prijatelji.
9. Najljubša računalniška igrica?
System shock 2, kaj pa drugega!
10. Najboljša hrana za zajtrk in najboljša hrana za takrat, ko si prijan ob štirih zjutraj?
Zelo rad imam mešana jajčka z lososom, včasih pa mi pašejo preprosti ovseni piškotki, ki jih namakam v čaj. To je zelo škotska fora.
11. Če ne bi bilo nobenih omejitev (prostor, čas, ogrožene živalske vrste...) – katero žival bi si najbolj želel za domačega ljubljenčka?
Želel bi si nazaj svojo zajčico. Lani je poginila in bila je najboljši domači ljubljenček, kar bi si jih lahko želel.
12. Na kaj v življenju si najbolj ponosen?
Nisem zelo ponosen človek.
13. Zadnje besede...
"So long small time, hello big time" - Anne Margret