Reaky ponosno predstavlja svoj novi album "Breakfast at Sunset", ki ga je tokrat ustvaril čisto po svoje, brez prilagajanj sceni ali trendom. Več o albumu in eksperimentiranju si preberite v kratkem intervjuju.
Zakaj "Breakfast at Sunset"? Lahko bi bil tudi "Supper At Sunrise", ampak mi je prvo bolj všeč, ker najboljše še ni mimo, ampak šele prihaja. Nimam rad gneče in običajnih stvari, zato imam raje pol dneva zamude, ampak hkrati tudi pol dneva prednosti.
Kdaj je začel nastajati nov album? Večino komadov na albumu sem v celoti ustvaril v zadnjih treh letih, ideje in osnutki za nekatere komade pa so nastali že mnogo let prej. Npr. "Fantasia 2001" je nova verzija mojega starega nikoli izdanega techno komada iz leta 2001, mogoče se ga kdo od starih party frikov celo spomni. Tudi prvo verzijo komada "Riddle In A Haystack" sem naredil čisto za hec nekje 10 let nazaj v 1 uri, nova pa mi je vzela verjetno več kot mesec. Oba komada sem sproduciral v zadnjih dveh letih čisto na novo iz nule. Na večini scen elektronske plesne glasbe so albumi bolj redkost, ponavadi smo vsi izdajali samo 2 do 4 komade na platah (singli, EP-ji) in zadnja leta samo 1 do 2 komada na digitalnih izdajah. Skrajni čas je bil, da po vseh teh letih naredim tudi en album.
Kaj je bilo tvoje glavno vodilo oz. motivacija skozi album? Odločil sem se, da ta album ustvarim čisto po svoje, da se niti malo ne prilagajam nobeni sceni in trendom. Hotel sem naredit nekaj več kot samo navaden tuc tuc primeren samo za party-je, ki se ob drugih situacijah sliši dolgočasno. Če mi je to uspelo ali ne, pa naj presodijo poslušalci. Pri naslednjem albumu bom verjetno šel še nekaj korakov dlje, ampak bo na njega treba počakat vsaj 3 do 4 leta, če ne več. Medtem bom pa vsekakor poskrbel še za nekaj "dancefloor-friendly" muzike.
Veliko sem tudi eksperimentiral z raznimi nenavadnimi tehnikami produkcije in se skozi proces veliko novega naučil, npr. 90% komada "Parallel Finish Lines" sem ustvaril z električno kitaro in efekti. Komad "Fuck It All" je moj prvi, ki vključuje tudi kitarski solo, zaigral pa ga je priznan mariborski kitarist Beno Soršak (Electric Boogie, Siti Hlapci, Polyzone...). Veliko idej mi je dala tudi klasična glasba, všeč so mi določene kompozicijske tehnike skladateljev iz zgodnjega obdobja klasicizma, predvsem iz hitrejših stavkov nekaterih simfonij, kar je bila ena izmed glavnih inspiracij za "Finding The Spot".
Album mi je uspelo končat tako, da sem 100% zadovoljen, če bo všeč tudi publiki, bom pa še toliko bolj. Idej imam pa dovolj še za mnogo albumov, hočem pa, da bo vsak naslednji še boljši od prejšnjega.
Kakšni "filingi" so prevladovali ob ustvarjanju albuma? Neizmerno navdušenje nad današnjo najbolj popularno elektronsko muziko, ki kar prekipeva od izvirnosti in izjemno kompleksne vsebine.
Kakšni so tvoji plani za letošnje poletje in kje ter kdaj te lahko slišimo z novim albumom?
Polnil bom stadione in delal raztur po hotelskih sobah :D Ko se bom naveličal, pa se vrnem v Slovenijo, verjetno že nekje konec avgusta. Najbolj pestra pa bo jesen, kje in kdaj pa bomo objavljali sproti.